Solar Panel , güneş enerjisinden elektrik üretmek için satın alınan ilk malzemedir. Piyasada birçok çeşitte solar panel vardır. Bu yazımızda Saydam Güneş Panelleri nedir? Saydam Güneş Paneli özellikleri nelerdir? Adıyaman Saydam Güneş Paneli bunları açıklamaya çalışacağız.

Güneş enerjisinden elektrik üretmek isteyenler için tercih edilecek solar paneller büyük rol oynamaktadır. Eğer yanlış bir photovoltaic module (solar panel) seçimi yapılırsa, belkide güneş enerjisi sistemi çöp durumuna düşebilir.

Kısaca Solar Panelin Tarihçesi

Solar Panel teknolojisi1839 yılından bugüne çok fazla ilerleme gerçekleştirdi. Gerek verimlilik, gerekse ucuz güneş paneli fiyatları açısından güzel bir ilerleme kaydetti. Eğer güneş panellerinin tarihçesini kronolojik olarak incelemek isterseniz, sizin için araştırmamızı okuyabilirsiniz.

Güneş paneli çeşitleri başlıca şunlardır ;

 • Monokristal Güneş Paneli(Monocrystalline Silicon Solar Module)

 • Polikristal Güneş Paneli(Polycrystalline Silicon Solar Module)

 • İnce Film Güneş Paneli(Thin Film Solar Module)

 • Esnek Güneş Paneli

 • Saydam Güneş Paneli

Saydam Güneş Paneli Çığır Açacak Bir Solar Panel Çeşididir.

Saydam güneş paneli, piyasadaki güneş panellerine nazaran 40-50 kat daha fazla verimlidir. Bunun anlamı, çok az alanda , inanılmaz derecede elektrik üretim verimidir.

Bu güneş pillerinin kimyasal yapısı kısaca şu şekildedir; hidrojen,karbon,oksijen ve üretici firmanın gizli formülü. Bu saydam solar panel, herhangi bir cam yüzeye sprey gibi sıkılıyor ve cam yüzey tamamen bu sıvı ile kaplanıyor. Daha sonra kaplanan cam yüzey elektrik üretmeye başlıyor.

Ayrıca, gölgelenme durumlarından dahi neredeyse hiç etkilenmiyor.

Önümüzdeki 4-5 sene içerisinde , saydam güneş paneli piyasaya sürüleceği söyleniyor.

Hemen İstediğiniz Ürünü Online Satın Alın

Tabii ki, güneş panelleri satın almakla ilgili herhangi bir sorunuz varsa haftanın 7 günü  09:00 ve 22 : 00 arası uzman güneş personelimizi arayabilirsiniz.

Merak Ettiklerinizi Bize Sorun

  Ad Soyad *
  Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
  E-Mail Adresiniz *
  Telefon Numaranız

  Konu Başlığı

  Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?