Edirne Güneş Enerjisi Fiyatları ve Kurulumu (10 Kw – 10.000 Watt)

Ev tipi güneş enerjisi, ev tipi güneş enerjisi fiyatları, ev tipi güneş enerjisi ile elektrik üretimi, ev tipi güneş paneli maliyeti, 10 kw ev tipi güneş enerjisi, 10.000 watt ev tipi güneş enerjisi 

Haftasonları gittiğiniz yada sürekli yaşadığınız eviniz varsa ve elektriğiniz de yoksa, güneş enerjisi panelleri ile kendi elektriğinizi üretebilirsiniz. Ev tipi güneş enerjisi fiyatları, kullanılacak ürünlere göre çok değişkenlik göstermektedir. Çünkü güneş enerjisi piyasasında çok değişik ürünler var. Bu durum ise aynı güçte fakat farklı markalı solar ürünler için çok geniş bir fiyat aralığı oluşturmuştur. Burada en önemli olan doğru ürünleri en uygun fiyat aralığı ile bulabilmektir.

Doğru sistem, doğru firma, doğru güç hesaplaması yapılarak sistem tamamlanmış olur. Aksi halde çok para harcayıp tamamen işe yaramaz bir  sistem alabilirsiniz veya az para harcayıp hiçbir işe yaramaz sistem bulabilirsiniz.

Genel ev kullanımı için düşünüldüğünde 10 kw on grid güneş enerjisi sistemi yüksek tüketimi olan evler için iyi bir seçimdir.

Elektrik tüketimi yüksek seviyede olan evlerin bütün elektrik ihtiyacını karşılar. ortalama bir evin tüketimi yıllık olarak 2500 kw/h dır. Trakya bölgesinde yılda 1 m2 ye yaklaşık 1800 kws yıllık enerji düşümü gerçekleşir. A kalite 1. sınıf bir 250 watt güneş paneli 1.65 m2 bir alan kaplamaktadır.

Güneş Paneli verimi % 16 seviyelerindedir. 10 kw güneş enerjisi sisteminin yıllık üretimi 12900 kw/h dır.

Bağ, bahçe, hobi evleri, çiftlikler, tarla evlerinde genelde elektrik enerjisi yoktur. Veya elektrik hattını getirmek için 100 bin TL kadar masraf çıkabilmektedir. Enerji hattının getirilmesi güç olduğundan jeneratör veya güneş enerjisi ile elektrik üretme yöntemini tercih etmektedir.

Jeneratör çok masraflı ve aşırı gürültülüdür. Kafa dinlemeye gideceğiniz hobi bahçenize güneş enerjisi ile elektrik üretme yöntemi hem daha ucuz, hem de gürültüsüz olur. Faturalarınızı düşürmek için 10 KW güneş enerjisi sistemi satın almayı düşünmelisiniz.

Bu Sistem Rahatlıkla Bütün Evin Elektrik İhtiyacını Karşılar

Güneş Enerjisi Sistemi için Kullanılacak Ekipmanlar

Güneş enerjisi potansiyeli hesaplama isimli yazımız da bu sistemlerin nasıl hesaplanacağı konusunda detaylı bilgiler vermiştik. Biz o bilgileri kullanarak güneş enerjisi sistemi için ekipman güçlerini ve sayılarını doğrudan yazacağız.

 • 40 Adet 260 Watt Güneş Paneli ( Gazioğlu Solar )
 • 1 adet Abb  10 Kw İnverter
 • 50 Metre Dc Kablo ( Uygun Kesitte )
 • 20 Merte Ac Kablo ( Uygun Kesitte )
 • Çatı kurulum Ekipmanı
 • İzleme Sistemi

Güneş Enerjisi Paneli Sayısı:

Ev tipi güneş enerjisi fiyatları oluşturulurken güneş enerjisi paneli maliyeti ciddi olarak arttırabilir. İşimizi görebilecek fakat çokta ucuz olmayan güneş panellerini tercih etmeliyiz.  Toplam 40 Adet 260 Watt güneş paneli kullanılmalıdır.

İnverter Gücü:

Normal şartlarda söylemiş olduğumuz ev tipi güneş enerjisi sistemi için 1 adet Abb  10 Kw İnverter işimiz görecektir.

Ev Tipi Güneş Enerjisi Fiyatları 10 kw-10.000 watt 80.000 tl üstündedir.

Sonuç olarak

Tercih edilecek güneş enerjisi sistemi malzemelerin cinsine ve kalitesine göre fiyatı 2000 dolar ve 25000 dolar arasında değişmektedir. kurulum maliyetleri güneş enerji sisteminin kurulacağı yerin uzaklığına göre 2000 tl ile 4000 tl arasında değişebilmektedir. ürettiğiniz elektrik , tükettiğiniz elektrikten fazla ise devlete 0,13 usd/kw olarak satabilirsiniz. Güneş enerjisi sistemi kurmak için iyi bir neden olabilir.

Yatırım, kendisini yaklaşık 5 – 6 yılda amorti edebilir. Yapılacak olan yatırım ne kadar büyük olursa birim maliyeti daha az olmaktadır. Kendini amorti süresi daha az olur. 10 kw on grid elektrik sistemi ve üzerindeki yatırımlar verimlilik açısından daha faydalıdır. Bunun yanında ilk yatırım maliyetleri de daha fazladır.

Hemen İstediğiniz Ürünü Online Satın Alın

Tabii ki, güneş panelleri satın almakla ilgili herhangi bir sorunuz varsa haftanın 7 günü  09:00 ve 22 : 00 arası uzman güneş personelimizi arayabilirsiniz.

Merak Ettiklerinizi Bize Sorun

  Ad Soyad *
  Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
  E-Mail Adresiniz *
  Telefon Numaranız

  Konu Başlığı

  Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?