Akünün Ömrü Nasıl Uzar?

Eski tip akülerde ise kapakların sökülerek peteklerin üzerine çıkacak düzeyde su konulması ve konulan suyun bu düzeyden fazla olması durumunda yarar sağlamayacağı gibi aküye zarar vereceğini bilmek gereklidir. Ayrıca aracımızın uzun süreli bir park hali durumunda, yani 15-20gün kadar aracımızı kullanmayacağımız durumlarda akünün bitmemesi ve kalitesinin düşmemesi için kutup başlarını sökmemiz gerekir. Aynı şekilde solar akülerde güneş paneli devre dışı kaldığında, kırıldığında veya garantiye gittiğinde JEL akünün bitmemesi için kutup başlarını sökmeniz de yarar var. Bu sayede akü tükenmeyecek ve ömrü de azalmayacaktır. Akülerin kullanım sürelerine göre çeşitleri bulunmasından dolayı doğru bir akü tercihi yapmak ta önemlidir.

Akünün ömrünü uzatmak için diğer bir şey, akü başlarında meydana gelen oksitlenmeleri gidermektir. Zira bu problem akülerde en çok karşılaşılan durumlardan birisidir. Nitekim akü kafalarında oluşan oksitlenmeler, akünün elektrik akımını iletme konusunda düşüklük yaşamasına ve daha kısa sürede bitmesine neden olacaktır. Bu nedenle üreticiler tarafından aküler üretilirken başlarında kapaklar bulunur ve bu sayede oksitlenmenin önüne geçilebilmektedir. Bu nedenle akü alırken kapakların aşınmadığına,yerlerinde olduğuna ve görevini yerine getirip getirmediklerine dikkat etmeliyiz.

Hemen İstediğiniz Ürünü Online Satın Alın

Tabii ki, akü satın almakla ilgili herhangi bir sorunuz varsa haftanın 7 günü  09:00 ve 22 : 00 arası uzman güneş personelimizi arayabilirsiniz.

Merak Ettiklerinizi Bize Sorun

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?