Stasyoner Akü Nedir?

Stasyoner Aküler için Sabit Tesis Aküsü de denilmektedir. Aküden anlık yüksek akım çekme yerine sürekli olarak düşük akım çekilebilen akülerdir. UPS Sistemlerinde kullanılan aküler Stasyoner tip Akülerdir.. Ayrıca telekom sistemlerinde acil aydınlatma sistemlerinde de Stasyoner tip aküler kullanılmaktadır.

Traksiyoner Akü Nedir?

Traksiyoner Akü; genellikle 24 Volt, 40 Volt veya 80 Volt oluşturulacak şekilde bir kutu içerisine 2 Voltluk hücreler halinde konulan akülerdir. Forklift aküsü olarak da bilinirler. Özellikle forklift ve vinç gibi yük kaldırma, indirme, taşıma araçlarında kullanılırlar.

UPS Aküsü Nedir?

UPS’lerde kullanılması gereken aküler, tam kapalı, bakımsız Kuru tip aküler olmalıdır. Kesinlikle sulu tip aküler kullanılmamalıdır. Mümkünse 10 yada 12 Yıl ömür beklentili aküler tercih edilmelidir. Jel akü modelleri de kullanılabilir. Hatta Jel aküler genel olarak sıcaklığa daha dayanıklı aküler olduğu için özellikle tercih edilebilirler.

Bir UPS’in kaç dakika süre ile besleme sağlayacağı konusu genel olarak karıştırılan bir konudur. UPS gücü sadece o UPS’e ne kadar yük ( cihaz ) bağlayabileceğimizi, UPS yedekleme süresi ( UPS besleme süresi ) ise o UPS’in içindeki aküler ile ilgili bir konudur. UPS Akülerinin kaç dakika besleme sağlayacağını bulmak için UPS’in içerisindeki akülerin sayısını, kaç volt ve kaç Ah olduklarını bilmek gerekir.

Hemen İstediğiniz Ürünü Online Satın Alın

Tabii ki, akü satın almakla ilgili herhangi bir sorunuz varsa haftanın 7 günü  09:00 ve 22 : 00 arası uzman güneş personelimizi arayabilirsiniz.

Merak Ettiklerinizi Bize Sorun

  Ad Soyad *
  Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
  E-Mail Adresiniz *
  Telefon Numaranız

  Konu Başlığı

  Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?