AGM Akü

AGM Akü Nedir? Nedir?, Neden AGM Akü ?, AGM Akü Fiyatları?, AGM Akü Kullanım Alanları

Özellikle karavan, golf aracı, yer temizleme makinası, telekomünikasyon sistemleri, yenilenebilir enerji sistemleri, tekerlekli sandalye, mobil dükkan ve marin uygulamalarında kullanılan VRL aküler, AGM ve JEL olmak üzere ikiye ayrılır. AGM akülerin iç yapısı sulu akülerden farklıdır.

AGM Akü Nedir ?

AGM (Absorption Glass Mat) akülerin iç yapısı sulu akülerden farklıdır. Akü içerisindeki sıvı elektrolit, ayraç (seperatör) görevi de gören yüksek gözenekli cam elyafına emdirilmiştir. Akü plakaları ve bu ayraçlar özel bir yöntemle minimum alan kaplayacak şekilde akü hücrelerine yerleştirilmiştir. Bu sayede AGM akünün birim hacminin sulu akülerden daha az yer kaplaması sağlanmıştır. AGM akülerin en büyük avantajı sulu akü şarj yöntemleriyle şarj edilebilir olmalarıdır.

AGM akü içerisindeki sıvı elektrolit seperatör görevi de gören yüksek gözenekli cam elyafını emdirilmiştir. Akü plakaları ve bu ayraçlar özel bir yöntemle minimum alan kaplayacak şekilde akü hücrelerine yerleştirilmiştir. Bu sayede AGM akünün birim hacminin sulu akülerden daha az yer kaplaması sağlanmıştır.

AGM akülerinin en büyük avantajı sulu akü şarj yöntemleriyle şarj edilebilir olmasıdır. Bu aküler yüksek çevrim ömrüne ve dört kata kadar daha yüksek derin deşarj ömrüne sahiptir.

Hemen İstediğiniz Ürünü Online Satın Alın

Tabii ki, akü satın almakla ilgili herhangi bir sorunuz varsa haftanın 7 günü  09:00 ve 22:00 arası uzman güneş personelimizi arayabilirsiniz.

Merak Ettiklerinizi Bize Sorun

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?